Aktualnosci

warning: Creating default object from empty value in /home/migracje/public_html/sites/all/modules/i18n/i18ntaxonomy/i18ntaxonomy.pages.inc on line 34.

Nowa pozycja książkowa

 

Janusz Balicki, Obrona ,,chrześcijańskiej Europy”  przed ,,inwazją” islamu.  Populistyczny dyskurs  polityczno-religijny  w Polsce w kontekście  kryzysu migracyjnego w UE, Wydawnictwo Naukowe UKSW,  Warszawie 2021. Czytaj dalej

Publikacja "Imigranci i uchodźcy w Europie. Wyzwania polityczne, społeczne i kulturowe".

Publikacja powstała w efekcie projektu naukowego realizowanego przez Interdyscyplinarną Sieć Badań nad Migracją UKSW we współpracy z Instytutem Politologii UKSW, Fundacją Konrada Adenauera w Polsce, Międzynarodowym Centrum Dialogu Międzykulturowego, Jean Monnet Module EUMIGRO i Katedrą Studiów Politycznych SGH oraz Fundacją Collegium Interethnicum.

Wydawnictwo Naukowe
Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
01-815 Warszawa, ul. Dewajtis 5,
tel. 22 561-89-23; e-mail: wydawnictwo@uksw.edu.pl
www.wydawnictwo.uksw.edu.pl

Spis treści

MONIKA TROJANOWSKA-STRZĘBOSZEWSKA
Migracje jako wyzwania ... 7

WYZWANIA OGÓLNOEUROPEJSKIE. Czytaj dalej

X Konferencja Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk

X Konferencja KBnM PAN odbędzie się w Gdańsku w dniach 16-18 września 2021 roku. Organizatorami są: Komitet Badań nad Migracjami PAN, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Muzeum Emigracji w Gdyni. Obrady odbędą się na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza. https://kbnmgdansk2021.ug.edu.pl/

TERMIN ZGŁASZANIA PROPOZYCJI REFERATÓW UPŁYWA DO 10 LIPCA 2021!

Po wybraniu odpowiedniej sesji, do której chcielibyście Państwo dołączyćuprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeńkorzystając z formularza: https://kbnmgdansk2021.ug.edu.pl/zgloszenia-referatow/formularz-zgloszenia-referatu/ Czytaj dalej

Watykański biuletyn Sekcji Migrantów i Uchodźców

Jak obecny kryzys spowodowany przez COVID-19 wpływa na migrantów, uchodźców, osoby zmuszane do przesiedlenia i ofiary handlu ludźmi na całym świecie?

Aby lepiej zrozumieć wpływ kryzysu na te szczególnie narażone grupy, Sekcja Migrantów i Uchodźców analizuje sposób postrzegania i działania różnych podmiotów.

Biuletyn Sekcji Migrantów i Uchodźców dzieli się innowacjami i dobrymi praktykami działaczy katolickich na całym świecie, którzy starają się pomagać osobom wysiedlonym i szczególnie narażonym w czasie kryzysu COVID-19 oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa wśród tych grup i poza nimi.

W szczególności uwzględnia analizę sprawdzonych praktyk Kościoła katolickiego w dziedzinie opieki duszpasterskiej nad migrantami:

- wskazania w jaki sposób Kościół nadal pomaga ludziom w drodze pomimo COVID-19

- informacje o tym, jak Kościół służy migrantom i uchodźcom dotkniętym przez COVID-19

- wskazania na temat tego, jak Kościół reguluje pomoc dla społeczności lokalnych i przesiedleńców podczas COVID-19 Czytaj dalej

Kard. Hollerich wzywa Konferencje Episkopatów UE do rozpoczęcia projektów przesiedleń dotyczących uchodźców w Grecji.

"Zaproszenie dla całego Kościoła do wzbudzenia nowych ewangelicznych sił do ich przyjmowania w każdym z krajów członkowskich Unii Europejskiej". Trzej czołowi kardynałowie Kościoła katolickiego w liście do Konferencji Episkopatu Unii Europejskiej przedstawiają w ten sposób stanowcze wezwanie do realizacji projektów przesiedleń dotyczących rodzin uchodźców, które utknęły na zawsze w Lesbos i innych obozach dla uchodźców w Grecji. Czytaj dalej

Artykuł ks. prof. Janusza Balickiego "Współczesny kryzys migracyjny, Wyzwania dla Kościoła"

Do działu Publikacje został dodany artykuł ks. prof. Janusza Balickiego zatytułowany "Współczesny kryzys migracyjny, Wyzwania dla Kościoła". Zachęcamy do lektury.

Artykuł można znaleźć tutaj.

Życzenia bożonarodzeniowe

https://m.facebook.com/ContemplativeMonk/.

Ciszę Betlejemskiej Nocy i ciepło Stajenki Betlejemskiej także i dzisiaj rozrywa dramatyczny krzyk bólu niesprawiedliwości i wykluczenia.

Wsłuchani w ten krzyk, ludzie dobrej woli zauważają w nim również głosy współczesnych uchodźców i wypędzonych, głosy matek migrujących ze swoimi dziećmi i ochraniających je przed wodami Morza Śródziemnego, głosy migrantów niesprawiedliwie wynagradzanych za podejmowane prace, głosy wykorzystywanych seksualnie kobiet i   dzieci osieroconych migracją.

Niech tegoroczny pusty talerz wigilijnego stołu i biel opłatka staną się dla nas wszystkich apelem do rozjaśniania dobrem ciemności nocy i podejmowania konkretnych zadań dla dobra każdego uchodźcy i wypędzonego. Czytaj dalej

Zaproszenie na konferencję "Connecting the European Union of Shared Aims, Freedoms, Values and Responsibilities”

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

w imieniu głównego organizatora Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich(PECSA) oraz Wydziału Nauk Politycznych i Kolegium Gospodarki Światowej SGH

a także

współorganizatorów, którym jest m.in. Instytut Nauk o Polityce i Administracji UKSW zachęcam do udziału w konferencji 

PECSA International Conference “Connecting the European Union of Shared Aims, Freedoms, Values and Responsibilities”, która odbędzie się w dniu 05.12.2019 r., o godz. 9.00, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, al. Niepodległości 128, bud. C, Aule I i II.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wydarzenie wpisuje się w projekt EUSHARE – “Connecting the European Union of Shared Aims, Freedoms, Values and Responsibilities”, który jest realizowany przez PECSA przy współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. Czytaj dalej

Seminarium naukowe na temat wyzwań stojących przed organizacjami pozarządowymi pracującymi na rzecz imigrantów w Polsce (15.11.2019)

W dniu 15.11.2019 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się Seminarium na temat wyzwań stojących przed organizacjami pozarządowymi pracującymi na rzecz imigrantów w Polsce zorganizowane przez Interdyscyplinarną Sieci Badań nad Migracją – UKSW.   

W spotkaniu wzięli m.in.  udział bp. Krzysztof Zadarko przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Migracji, prof. dr hab. Irena Lipowicz (Wydział Prawa i Administracji UKSW) oraz przedstawiciele środowisk akademickich, organizacji pozarządowych i innych instytucji zainteresowanych wyzwaniami stojącymi obecnie przed organizacjami pracującymi na rzecz imigrantów i uchodźców w Polsce.  Czytaj dalej

SEMINARIUM NAUKOWE NA TEMAT WYZWAŃ STOJĄCYCH PRZED ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI PRACUJĄCYMI NA RZECZ IMIGRANTÓW W POLSCE

Serdecznie zapraszamy na Seminarium naukowe na temat wyzwań stojących przed organizacjami pozarządowymi pracującymi na rzecz imigrantów w Polsce, przygotowywaneprzez „Interdyscyplinarną Sieć Badań nad Migracją” działającą przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Seminarium odbędzie się dnia 15.11.2019 r., od  godz. 10.00 do 14.00,w sali nr 201 w gmachu 23 przy ul. Wójcickiego1/3. 

W Seminarium uczestniczyć będą m.in. ks. bp Krzysztof Zadarko Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji oraz prof. Irena Lipowicz były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Prosimy o potwierdzenie udziału drogą mailową: mail: migracje@uksw.edu.pl.

Interdisciplinary Research Network on Migration

http://migracje.uksw.edu.pl/

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach