Kard. Hollerich wzywa Konferencje Episkopatów UE do rozpoczęcia projektów przesiedleń dotyczących uchodźców w Grecji.

"Zaproszenie dla całego Kościoła do wzbudzenia nowych ewangelicznych sił do ich przyjmowania w każdym z krajów członkowskich Unii Europejskiej". Trzej czołowi kardynałowie Kościoła katolickiego w liście do Konferencji Episkopatu Unii Europejskiej przedstawiają w ten sposób stanowcze wezwanie do realizacji projektów przesiedleń dotyczących rodzin uchodźców, które utknęły na zawsze w Lesbos i innych obozach dla uchodźców w Grecji.

W liście tym, kard. Jean-Claude Hollerich SJ, arcybiskup Luksemburga i przewodniczący COMECE, wyraża troskę papieża Franciszka o los ponad 20.000 dorosłych i ponad 1.100 osób małoletnich pozbawionych opieki, żyjących w niepewnych i przeludnionych strukturach "w Europie, ale poza społeczeństwem europejskim".
 
Zachęcony słowami Ojca Świętego i na podstawie pozytywnych doświadczeń związanych z przeniesieniem i integracją rodzin uchodźców w Watykanie i w Archidiecezji Luksemburskiej, kard. Hollerich zachęca Kościół w UE, by "nie pozostawał obojętny" i dawał tym osobom nadzieję.
 
Do listu dołączony jest dokument "Wytyczne dotyczące procedury przenoszenia osób ubiegających się o azyl i uchodźców z Grecji do kraju europejskiego". Dokument ten został opracowany przez Wspólnotę Sant'Egidio i dostarcza Konferencjom Biskupów wszystkich informacji potrzebnych do przyjęcia i integracji tych osób i rodzin.
 
Sygnatariuszami listu są również kard.Michael Czerny SJ, podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka oraz kard. Konrad Krajewski, Jałmużnk Papieski.

http://www.comece.eu/card.-hollerich-calls-eu-bishops-conferences-to-launch-relocation-projects-for-refugees-in-greece?ts=1582918638.

List do pobrania:
http://www.comece.eu/dl/toqnJKJKKOOkJqx4KJK/EN_-_Lettera_per_Conferenze_Episcopali_Europee.pdf

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach