DRUGA EDYCJA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH DLA STRAŻY GRANICZNEJ:

STUDIA PODYPLOMOWE DLA STRAŻY GRANICZNE 2014/2015

Jego Magnificencja Rektor ks. dr hab. Stanisław Dziekoński, prof. UKSW w imieniu Uczelni podpisał 8 sierpnia 2014 r. z Komendantem Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu płk SG Arturem Wąsowskim umowę o utworzeniu Studiów podyplomowych: "Identyfikacja wybranych grup kulturowych w kontekście problemów z ich powrotami". Studia przeznaczone są dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przedstawicieli innych instytucji zajmujących się bezpośrednio sprawami związanymi z problematyką cudzoziemców. Absolwenci znacznie podniosą kompetencje w zakresie identyfikacji kulturowej cudzoziemców oraz uwarunkowania wpływające na migrację. Od strony organizacyjnej studia poprowadzi Międzyinstytutowy Zakład Badań nad Migracją Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. Zajęcia odbywać się będą w Warszawie i Lubaniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów.